Riccardo Daniel: historia sukcesu

Dla koneserów australijski kierowca Formuły 1 numer 1 i część narodowego bohatera na pewno przez długi czas będzie Mark Webber. Choć Mark ostatecznie nie udało się wygrać przynajmniej jeden tytuł mistrzowski, on stabilność pozazdroszczenia przyjemność fanom dostać się na podium, a czasem zdobył Grand Prix.

Kolejny australijski pilot F1 - Daniel Ricciardo - jeszcze nie może pochwalić się tak wiele nagród jak jego słynny rodak, ale jego kariery wyścigowej w pełnym rozkwicie, co oznacza, że ​​to zależy wyłącznie od postawy jeźdźca. Jak na ironię, to został zastąpiony przez Daniela Mark Webber z zespołu Red Bull, gdy ten postanowił zaangażować sporcie zawodowym.

Występ na poziomie amatorskim

Pierwsze samochody wyścigowe, który siedział za kierownicą Riccardo Daniela, stał się regularnym karty. Już dziewięć lat chłopiec jechał w kręgu z rówieśnikami, a potem zrozumiał, że utwór szybki - to jest jego powołanie.

W wieku szesnastu lat, Daniel wziął udział w lokalnych mistrzostwach Formuły Ford, ale w żadnym z trzech ras nie są w stanie zdobyć punkty. Pomimo tego, Australijczyk wygrał prawo do wypowiadania się w azjatyckiej Formuły BMW Championship, gdzie zdobył swoje pierwsze zwycięstwo w sporcie motorowym. Razem o mistrzostwo, Daniel Ricciardo zdobył 231 punkty i zajmuje trzecie miejsce wśród wszystkich kierowców. Kolejne dwa sezony spędził w australijskim Formuły Renault, gdzie bronił barw zespołu RP Motorsport. Nawiasem mówiąc, w tej serii wyścigów obok Riccardo pilotował inny przyszły członek F1 - Finn Valtteri Bottas.

Wzór 3

W 2008 roku zespół Riccardo Daniel Carlin Motorsport zajął zaproszenie i przeniósł się do Brytyjskiej Formuły 3. Australijczyk z powodzeniem zadebiutował na torze w Norymberdze, wygrał finał na szóstym miejscu. Potem następuje seria końcowego podium, pozwalając pilotowi Carlin zdobył mistrzostwo z przewagą 89-punktową nad najbliższym rywalem. Od czasów występów w mistrzostwach innego Australijczyka Davida Brebema Riccardo Daniel stał się pierwszym przedstawicielem zielonej kontynencie, który zdobył tytuł.

o wzorze 1,

Główny wyścig mistrzostw Daniel zaprosił Christian Horner - szef zespołu Red Bull Racing. Riccardo początkowo z innego debiutanta służył jako pilotów testowych, ale po udanym występie australijski jeździec u dziecka Toro Rosso, zaproponowano mu trwałe miejsce jako RBR pilotażowego, zastępując zespół jego rodak Mark Webber. Warto zauważyć, że po tym przetasowania wśród najwyższych kierowców w F1 stał się po prostu Daniel Ricciardo. Australijskie Wysokość - 180 cm.

Gwiazda №1 w zespole w tym czasie, oczywiście, był niemiecki kierowca Sebastian Vettel, ale australijski debiut można nazwać sukcesem. Od razu stał się drugim w domu Grand Prix, mimo niedoskonałe technicznie próbki samochód 2014 roku. W ogóle, Ricardo spędził przekonujących debiutancki sezon w RBR, zdobył trzy zwycięstwa i siedem razy na podium. W rezultacie - trzecie miejsce w mistrzostwach i wiele pozytywnych opinii od renomowanego avtoizdany. W mistrzostwach 2015 australijski jeździec pojawił się z nowym kolegą z zespołu (rosyjski Daniił Kwiat) i jako część przeżywa ciężkie czasy Red Bull zajął ósme miejsce ostatniego. Rok później, w 2016 roku mistrzostwo, australijski był w stanie powtórzyć swoje najlepsze osiągnięcie i podjąć trzecie miejsce w sezonie. Warto zauważyć, że w tych mistrzostwach Ricardo tylko raz podniósł nad głowę zwycięzcy Pucharu Grand Prix.